Hakan AKGÜL

2011 yılından beri Yalın Enstitü’de iş hayatına devam etmektedir; Yönetim Kurulu üyesidir. Satış, strateji, inovasyon, pazarlama, süreç iyileştirme, liderlik, insan ve değişim, rekabet ve kârlılık konularında çalışmaktadır.

“Müşterinin Sesi ve Şirket Değer Önerisinin Belirlenmesi”, “İnovasyon”, “Strateji ve Şirket İçinde Yayılımı”, “Liderlik”, “Kültür Değişimi”, “Değer Akışı Haritalama ve Problem Çözme”, “Yalın Ofis”, “Bilimsel Satış”, “Satış/Satış Sonrası Ekiplerinin Etkinliğini ve Verimliliğini Arttırmak”, “Pazarlama Fonksiyonunu Geliştirmek”, “Bayi/Distribütör/Mağaza/Şube Yönetimi”, “İş Modeli ve Girişimcilik”, “Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezlerinde Verimliliği Arttırmak” başlıklarında iyileştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Citroen Baylas Otomotiv, Colin’s, CMS, CNR, Çimtaş, Danone, DNM, Erkunt Traktör, Filotürk/Mobiliz, Ford, Güleks Tekstil, Kardemir, Kırpart, KordSa Global, Köfteci Yusuf, Kroma Baskı Sistemleri (Saueressig), Kros Otomotiv, Makel, Mobilyum AVM, Novartis, Oerlikon/Magmaweld, PSL Fiberli, Renault Mais, Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Programı, Sanko Enerji, Skretting, TAT Metal, Torku, Trendyol, Trenkwalder, Turaş Gas, Türk Loydu, Vestel, VW Doğuş Otomotiv, Yıldız Entegre, Zorlu Tekstil firmalarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermiştir/vermektedir.

Kamu destekleri ve teşvikler konusunda tecrübe sahibidir. İhtiyaç Analizi, Kümelenme, TURQUALITY konularında çalışmalar yapmaktadır. Bazı dergi ve gazetelerde makale yazmaktadır. Japon AOTS (Association for Overseas Technical Cooperation and Sustainable Partnerships) Teşkilatı Türkiye Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Ankara Kurtuluş Lisesi ve ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’ni bitirdi. İzmir’de çalıştığı dönemde, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde MBA programına devam etti.

New Holland Trakmak (Türk Traktör) ve Tofaş’ta satış, pazarlama, satış sonrası konularında, bayi yönetiminde Şube Müdürü, Filo Satış Müdürü ve Bölge Müdürü görevlerinde bulundu. Birmot’ta Şirket Yöneticisi olarak çalıştı. Yurtdışında ana firma uygulamalarını ve başarılı bayi örneklerini inceledi. Türkiye’nin hemen her bölgesini tanımak ve bölge insanıyla çalışmak fırsatı oldu.

Perakendecilik tarafında, FMCG ve sigortacılık alanında tecrübe edindi.